کولر آبی

کولر آبی

کولر آبی به این صورت کار می کند که: سرما را با استفاده از تبخیر قطره های بسیار ریز آبی که با هوا آمیخته شده، تولید می کند.
این نوع کولرها برای مناطقی با آب و هوای خشک مناسب هستند. برای نقاطی که رطوبت بالایی دارند و به اصطلاح دارای هوای شرجی هستند مناسب نمی باشند.
زمانی که این کولر ها در معرض گرد و خاک و هوای آلوده قرار می گیرند از طریق دریچه کولر آلودگی ها و عوامل بیماری زا را وارد خانه می کنند. گاها در تابستان سردردهای موقت، گرفتگی بینی، گلودرد، عطسه و سرفه را برای افراد بوجود می آورند. اما هزینه برق کمتری دارند و مصرف انرژی را کاهش می دهند.

برای خرید کولر آبی، گازی، هود صنعتی و … با سرین هود تماس بگیرید.

نکات مهم برای استفاده از کولر آبی

هر ساله پوشال کولر می بایست تعویض گردد و یا به خوبی شسته شود. همچنین سطوح داخلی ، کف کولر و دریچه هوا آن کاملا تمیز شود.

به آب مخزن کولر، محلول ضدعفونی کننده سانوسیل اضافه شود.

قبل از روشن کردن کولر، حدود ۱۵ دقیقه، تنها پمپ آب روشن شود تا پوشال های آن کاملا خیس گردد.

برق گرفتگی در موقع راه اندازی کولرهای آبی ، یکی از شایع ترین خطرات آن می باشد. کولر و اجزای آن مرطوب می باشند. بدنه کولر نیز از فلز می باشد و دارای سیم پیچی مبهمی است. بنابراین نکات ایمنی را در زمان راه اندازی آن کاملا رعایت نمایید.تعمیر آن را به دست متخصص سپرده و جهت تعمیر آن هر به تنهایی اقدام نکنید.

اگر کانال های کولر خارج از ساختمان است، آن ها را عایق کاری نمایید تا از گرم شدن کانال ها و هدر رفتن سرما جلوگیری کرده باشید. از یک سایبان نیز برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب استفاده نمایید.

سعی کنید در طول روز کولر را روی دور کند قرار دهید . همچنین سعی کنید آن را مداوم روشن نگه ندارید.

در پایان ، شما را به مطالعه مقاله هود صنعتی دعوت می کنیم.