فیلتر ذغالی

فیلتر ذغالی

فیلتر ذغالی یا همان فیلتر کربنی، یکی از انواع فیلتر عرضه شده برای تصفیه هوا، جذب بوی نامطبوع و روغن معلق در فضای آشپزخانه می باشد.
از این مدل فیلترها بیشتر برای آشپزخانه هایی با فضای کوچک و فاقد دودکش استفاده می شود. مهم است بدانید که فیلتر کربنی با توجه به نوع هود در دو مدل فیلتر ذغالی دایره ای و فیلتر ذغالی مربع شکل در بازار تولید می ‌شود که با توجه به شکل خروجی هوا در هود مربوطه، قابل سفارش و خریداری کردن است.

مشخصات و ابعاد فیلتر ذغالی هود

با توجه به اطلاعاتی که می دانید این نوع فیلتر در دو شکل دایره ای و مربع وارد بازار شده است. نوع دایره ای فیلتر ذغالی هود دارای قطری معادل 15 سانتی متر می باشد و بدون نیاز به لوله کشی به راحتی در قسمت خروجی هوای هود نصب می شود. فضای داخلی این فیلتر متشکل از ذرات گرد و ریز کربن است که سیاه رنگ بوده و حتی در فضاهای بسته و محدود هم عملکردی مناسب دارد. اگر به دنبال خرید هود صنعتی هستید، هودهایی با فن ذغالی مناسب شما نیستند برای خرید هود صنعتی بهتر است به مجموعه ی سرین هود مراجعه کنید زیرا این مجموعه دارای دریچه کولر ، انواع هود، دریچه زیر فن کویل و غیره است.

تفاوت فیلتر ذغالی با سایر فیلترها

از جمله مهمترین تفاوت فیلتر کربنی با فیلترهای الیافی و آلومینیومی هود تفاوت در شکل ظاهری آن ها است. فیلترهای الیافی معمولا به فیلترهایی گفته می ‌شود که در هودهای زیر کابینتی استفاده می‌ شوند. این نوع فیلترها از الیاف ساخته می شوند و باید مدتی بعد از مصرف، تعویض شوند. گفتنی است. عمر مفید این نوع فیلتر حدودا 1 تا 2 سال می باشد اما توصیه ی تولید کنندگان این است که در صورت استفاده ی زیاد سریع تر تعویض شود.