فیلتر آلومینیومی

فیلتر آلومینیومی

فیلتر آلومینیومی یکی از انواع فیلترها می باشد این فیلتر طول عمر بسیار بالایی دارد و به آسانی قابل جدا کردن و شستشو در ماشین ظرفشویی یا با دست می باشد. معمولا هودهای جدید فیلترهای آلومینیومی دارند. اگر بخواهیم به نوعی دیگر از فیلترها اشاره کنیم باید گفت که فیلتر ذغالی هم از محصولات خوب است. در صورتی که شرایط نصب کردن هواکش وجود نداشته باشد از فیلترهای ذغالی می توان استفاده کرد. اما اثر هودهای دارای هواکش بیشتر از ذغالی است بنابر این هودهای ذغالی جایگزین خوبی برای هود صنعتی نمی باشد. مجموعه ی سرین هود عرضه کننده ی انواع دریچه هوا و هود است، حتی برای خرید دریچه زیر فن کویل هم به این مجموعه مراجعه نمایید.
فیلترهای ذغالی تا حدودی هوای آشپزخانه را تمیز می نمایند. اما یکی از معایب فیلتر ذغالی این است که به دلیل نداشتن تهویه، دی اکسید کربن ایجاد شده در فضا باقی می ماند و باعث سردرد و خستگی می شود.
بنابر این باید هر سه ماه یک دفعه فیلترهای ذغالی تعویض گردند چون در صورت عدم تعویض به موقع، فشار بسیار زیادی به موتور هود وارد می شود.
در مورد فیلتر هودهای قدیمی مانند هودهای زیر کابینتی باید گفت که چون از نوع پشم شیشه هستند و قابل شستشو نمی باشند، بنابراین هر چند وقت یک بار باید تعویض گردند.

یک هود از چه اجزایی تشکیل می شود؟

1- فیلتر
2- لامپ
3- فن
4- خرطومی
5- کلید تنظیم کننده
6- مخزن روغن
7- کاور
8- ریموت کنترل

فیلترها: تمام فیلتر هودها، قادراند چربی و گرد و غبار موجود در هوا را جذب کنند.

لامپ: تمام هودها دارای لامپ هالوژنی و یا ال ای دی (LED) هستند. برخی از هودهای لوکس، لامپ های تزیینی با قابلیت تغییر رنگ نیز دارند.

فن: چرخش فن کمک می کند تا هوا، داخل هود کشیده شده و از بالای هود، به خارج ساختمان فرستاده شود.

خرطومی: هوای آلوده از طریق خرطومی به خارج از ساختمان هدایت می شود.

کلید تنظیم کننده دور موتور: میزان قدرت مکش را با توجه به مقدار آلودگی موجود در هوا تنظیم می کند.

مخزن روغن: روغن های جمع شده در بدنه و فن، به این مخزن انتقال می یابد.

کاور یا چکمه ای: کاور باعث می شود بخش های داخلی هود دیده نشده و ظاهر آن را زیبا باشد.

ریموت کنترل: با کمک این ریموت از هر جای منزل می توان هود را روشن یا خاموش کرد.